Bjarne Aarup Andersen


Chief Executive Officer
+45 2085 9290
bjarne@kimbrer.com

Morten Nøhr


Co-founder
+45 3078 6800
morten@kimbrer.com

Peter Tølbøll Hansen


Co-founder
+45 3078 6803
peter@kimbrer.com

Heine Pedersen


Chief Financial Officer
+45 9698 2807
heine@kimbrer.com

Carina Skjødt Jensen


Financial Controller
+45 9698 2801
carina@kimbrer.com

Sine Søe Poulsen


Financial Controller
+45 9698 2801
sine@kimbrer.com

Mona Lange Jensen


Housekeeper
Telefon
mona@kimbrer.com

Jesper Møller Iversen


Sales Manager
+45 6015 3950
jmi@kimbrer.com

Jesper Lützow


Product Manager
– IBM iSeries / Power
+45 3078 6806
jesper@kimbrer.com

Nels Petersen


Product Manager
– IBM Power Systems / AIX
+45 3078 6805
nels@kimbrer.com

Maré Saask Langballe


Product Manager
– IBM / Lenovo Storage
+45 3078 6802
mare@kimbrer.com

René Apale Jeppesen


Product Manager
– IBM / Lenovo System x
+45 2679 4629
rene@kimbrer.com

Rasmus Vilain


Product Manager
– Dell EMC
+45 6143 6144
rasmus@kimbrer.com

Jens Peter Jensen


Account Manager
– Dell EMC
+45 6024 3061
jens@kimbrer.com

Rasmus Stilling


Account Manager
– Dell EMC
+45 2060 0791
rs@kimbrer.com

Christian Louwen


Product Manager
– HPE / NetApp
+45 2868 7112
christian@kimbrer.com

Daniel Nøhr


Account Manager
– HPE / NetApp
+45 2611 6235
daniel@kimbrer.com

Mikkel Juul Andersen


Sales Specialist
HPE / NetApp
+45 2611 6235
mja@kimbrer.com

Morten Andersen


Product Manager
– Cisco / HPE Networking
+45 2250 5466
man@kimbrer.com

Morten Iuel Nielsen


Product Manager
– Supermicro
+45 2532 0101
min@kimbrer.com

Birch Nielsen


Hardware Specialist
Network Switches
+45 4077 7811
birch@kimbrer.com

Nicolas Coy Jørgensen


Regional Sales Manager
– France, Italy & MEA
+45 2063 7445
nicolas@kimbrer.com

Patrick Jacob Mannoni


Account Manager
– Italy
+45 6056 3430
patrick@kimbrer.com

Elias John Zulfiqar


Area Sales Manager
– Spain
+45 7190 2906
elias@kimbrer.com

Heidi Chung Huynh Studsgaard


Area Sales Manager
– Asia-Pacific Region
+45 2679 6290
heidi@kimbrer.com

Olga Buzut


Area Sales Manager
– East
+45 5361 2709
olga@kimbrer.com

Christian Tølbøl


Area Sales Manager
– Germany
+45 3078 6804
ct@kimbrer.com

Nicolai Møller


Online Sales Manager

+45 7244 0277
nicolai@kimbrer.com

Jakob Nøhr


Sales Account Manager
+45 2845 4035
jakob@kimbrer.com

Emil Tølbøl


Sales Account Manager
+45 7244 0277
emil@kimbrer.com

Marc Kastrup Nielsen


Ecommerce Photographer
+45 7244 0277


Kris Thøgersen


Engineering & Warehouse Manager
+45 9698 2845
kris@kimbrer.com

Michael Svenstrup


Logistics Manager
+45 2060 0785
michael@kimbrer.com

Tommy Hartmann


Warehouse Operator
+45 2060 0790
tommy@kimbrer.com

Jens Gregersen


Warehouse Operator
+45 2060 0788
jgr@kimbrer.com

Ryan Bertram


Warehouse Operator
ryan@kimbrer.com

Daniel S. G. Joensen


Warehouse Operator
dj@kimbrer.com

Vidar Kristensen


Warehouse Operator
vk@kimbrer.com

Lars Olesen


Warehouse Operator
lars@kimbrer.com

Torben Johnsen


Warehouse Operator

Jim Dalsgaard Larsen


Warehouse Operator
jim@kimbrer.com

Mikkel Kristensen


Warehouse Operator
mikkel@kimbrer.com

Mathias Sørensen


Warehouse Operator
mathias@kimbrer.com

Jacob Vith Johnsen


Warehouse Operator
jacob@kimbrer.com

Kenneth Sørensen


Warehouse Operator
kenneth@kimbrer.com

Oliver Sønnichsen


Warehouse Operator
os@kimbrer.com

Peter Yde Sørensen


Hardware Technician
+45 7262 1431
pys@kimbrer.com

Kenni Jensen


Hardware Technician
+45 7262 1432
kenni@kimbrer.com

Lars Hay Jensen


Hardware Technician
+45 2677 4411
lhj@kimbrer.com

René Petersen


Hardware Technician
+45 2211 1084
rpe@kimbrer.com

Nareshan Thavakumar


Hardware Technician
+45 7117 6525
nareshan@kimbrer.com

Christo Botha


Hardware Technician
+45 4056 4355
cb@kimbrer.com

Har du brug for rådgivning til køb eller salg af hardware? Udfyld formularen og vi vender retur.

Salg & Support

Vi svarer inden for 48 timer på alle hverdage.

Åbningstider

  • Mandag til torsdag: 08.30 – 16.30
  • Fredag: 08.30 – 15.30

This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.